Українська
Замовити зворотній дзвінок
info@a-office.com.ua
Напишите нам
Головна » Блог » Різновиди планувань офісу
Oct
8

Різновиди планувань офісу

Автор: Дубовик Анна - експерт з комерційної нерухомості

Існує три основних види планування офісу - закрита (кабінетна), відкрита та змішана. Кожен з них передбачає облаштування робочого простору, слуюбового приміщення, кабінету керівника, залу для переговорів та приймально-вхідної групи. Відмінності лише полягають в способі поділу цих зон в офісі.

Фахівці повинні створити таке планування, щоб для кожного спвробітника вона була зручною та сприяла продуктивніх роботі. Не менш важливо правильно розмістити всі засоби комунікацїї.

Моменти, на які обов'язково потрібно звернути увагу при виборі планування

Ключовий момент-призначення офісу. Керівнику потрібно відповісти на питання-чи будуть проводится зустрічі з замовниками та клієнтами в офісній зоні? Якщо відповідь позитивна, то необхідно створювати інтр'єр, що розташовує до комфортного знаходження гостей. Якщо ж негативний, то можна організувати автентичний офісний інтер'єр для більш продуктивної роботи всього персоналу. Інші важливі моменти:

  • кількість співробітників (чим їх більше, тим вище шанси на створення відкритого планування);
  • розташування меблів та освітлення (вибір робиться виходяси з дизайн-проекту);
  • особисті переваги керівника;
  • розміри та форма офісного простору;
  • необхідність створення додаткових приміщень виходячи із спцифіки організацїї (наприклад, невеликий склад, демонстраційний зал, серверна, зона відпочинку).

Також важливим моментом є вибір декору. Він не повинен будти занадто офіційним або відволікати увагу. Сучасні офіси воліють неформальний стиль робочої обстановки. Він розслабляє співробітників та клієнтів, допомогаючи їм продуктивніше взаємодіяти одним з одним. При цьому не допускаються кольори та дизайнерські рішення, який би відволікали персонал від роботи. Тобто переважні нейтральні м'які тони.

У декорі важливо правильне поєднання кольорів і відтінків, різних текстур, дизайнерських рішень. Все це підкреслює імідж та статусніть компанїї.

 

Відкрите планування (Open Space, Американський варіант)

Вона не вимагає поділу офісу на невеликі кабінети, шляхом зведення капітальнх перегородок.  Має на увазі використання великих та просторих приміщень, в яких прсутня візуальне (символічне) поділ на функціональні зони. Як подільників можуть використовуватися мобільні перегородки з пластика, гіпсокартону та скла. Вони ж мають ефект шумопоглинання. Також в офісах встановлюють напівпрозорі або повністю прозорі двері.

Відкрите планування вперше з'явилися на Заході ще на початку 20-го століття. Переважно її використовують офіси, яку розраховують на активні комунікацїї. Відмінни риси Open Space 

  • рядне та острівне розташування столів співробітників;
  • керівництво знаходиться в окрему приміщенні;
  • хороша циркуляція та кондиціонування повітря;
  • грунтовні перегородки є тільки в санвузлі;
  • відвідувачам не треба бігати по кабінетах та шукати потрібного фахівця.

Відкрите планування дозволяє співробітникам миттєво обмінюватися цікавими робочими рішеннями та ідеями. Всі меблі егрономічні та сучасні. Деякі керівники хочуть, щоб вона була мобільною, щоб згодом можна було поміняти її розташування (зміна обстановки сприяє підвищенню продуктивності праці).

Американський варіант офіску допомагає керівництву заощадити на оренді. Не потрібно переплачувати за зайві квадратні метри. Це особливо актуально для компаній, що працюють в центрі міста, де оренда офісних приміщень коштує чималих грошей.

Також такий тип планування дозволяє начальнику спостерігати за тим, як працює персонал, перебуваючи у себе в кабінеті (якщо стіни зі скла та жалюзі відкриті).

 

Система HOT DESKING

Це більш сучасна модель організацїї робочого процесу в офісі. Вона передбачає єдину коропоративну мережу, увійти в яку можна з будь-якого комп'ютера, використавши особисті дані. Така система дозволяє співробітникові не перебувати в офісі та виконувати поставлені завдання віддалено. ЇЇ перевага-безмежне розширення персоналу та економія на оренді офісної нерухомості.

Кабінетна (закрита) планування офісу.

Це більш класичний варіант з чітким поділом персоналу. Він необхідний компаніям , які прагнуит створити приватну атмосферу - банки, медичні установи, юридичні фірми видавництва. Таке планування гарантує тишу, комфорт та захист від зайвих очей.

У кабінеті середнього розміру може працювати, як один співробітник, так і кілька ( точна кількість залежить від площі приміщення). При такій обстановці падає рівень командної роботи, так як співробітники не можуть швидко обмінюваится цікавими ідеями та приймати миттєві рішення. Зате в кожному кабінеті є всі необхідні атрибути для комфортної роботи підрозділу.

 

Планування змішаного типу 

Більш практичний та продуманий варіант планування. Організація робочих місць здійснюється за заздалегідь затвердженим проектом. Загальний зал розрахований для персоналу, а окремі кабінети-для керівників відділів та диркеторів. Співробітники можуть легко спілкуватися між собою із вищестоящими особами компаній.

Заощадити простору вдається за рахунок загальної зони відпочинку. Іноді комбінована (змішана) планування передбачає високі перегородки, що доходять до стелі приміщення, які поділять робочі місця співробітників.

Такий варіант облаштування робочого простору дозволяє людям працювати невеликими групами. Вдається швидко обмінюватися цікавими думками та втілювати свижу ідеї колег.

Наша компанія представляє інтереси власників майже всіх БЦ Києва (абсолютно всіх об'єктів А, B+, B). Всі наші послуги, в тому числі і прорахунки, порівняльний аналіз, аналітика по ринку, кошторису будівництва, абсолютно безкоштовні для орендарів. Наші фахівці готові проконсультувати вас з усіх питань, так само організуємо огляд приміщень. 

 

 

Написати коментар
Місто
 
Район міста
 
Станція метро
 
Шукати за назвою БЦ
Клас об'єкта
Площа (м2)
Ціна $/m2
Скинути всі фільтри
Показати більше варіантів пошуку
Підпишіться на нові властивості, що відповідають цим параметрам.
повернутися
Заявка на відбір пропозицій
Надішліть нам свої побажання, і наші експерти підберуть для вас потрібний об’єкт.
Написать директору
Тут Ви можете написати директору.