Українська
Замовити зворотній дзвінок
info@a-office.com.ua
Напишите нам
Головна»Блог»Коворкінг або повноцінний офіс, що краще?
Dec
18

Коворкінг або повноцінний офіс, що краще?

Автор: Дубовик Анна - експерт з комерційної нерухомості

Самостійні фрілансери і молоді команди фахівців вибирають coworking. Чому? Тому що цей спосіб організації праці має масу достоїнств, випереджаючи класичні офіси і віддалену роботу на дому. В Україні він тільки почав популяризується, в той час як в Європі і США коворкінг вже у всю використовується в діловій діяльності.

Ця модель бізнес-простору дозволяє людині ефективно організувати тайм-менеджмент. А також дає можливість вибрати максимально відповідне робоче місце за домовленістю з власником офісного приміщення. В його ролі може виступати керуюча компанія, якій належить весь бізнес-центр. Або ж підприємець, який вирішив зняти офісне приміщення і віддати його в оренду для коворкеру (так називається суборенда).

Плюси оренди офісу в коворкінг

Фрілансер або підприємець професійно не вигорає під час роботи в таких офісах. Тому що він може щодня змінювати своє робоче місце, заздалегідь бронюючи інший стіл в приміщенні. Така зміна обстановки позитивно впливає на розумові процеси. Ще від профвигоранія захищають комфортні умови і цікаві люди, які приходять в офіс зі своїми бізнес-ідеями. Вони здатні надихнути своїми діями і словами. Інші переваги сучасного коворкінгу:

 • Створюються оптимальні умови для зміцнення здоров'я - розміщується хороше обладнання для приготування тонізуючих напоїв, дотримується санітарна гігієна, встановлюються тренажери, надаються комфортні кухні і їдальні.
 • Є шикарна можливість для пошуку ділових партнерів та однодумців.
 • Економляться гроші, тому що оренда офісу в Києві коштує дорожче, ніж оренда робочого місця.
 • Немає комунальних витрат. Їх бере на себе орендодавець. Він спочатку закладає у вартість оренди подібний пункт витрат.
 • Можна знімати робоче місце на один день, на тиждень, на місяць, на півроку, рік і так далі.
 • Доступна сучасна офісна техніка. Вартість експлуатації або формується окремо від вартості оренди, або ж включається в неї.
 • Деякі підприємці організовують в коворкінг різні курси і семінари. Можна відвідати їх, перебуваючи в одному бізнес-центрі.
 • Адреса БЦ доступний для отримання різної кореспонденції. Багато розміщують його на своїх візитках.
 • Відсутня розслаблена домашня обстановка. В коворкінг завжди кипить робота. Дивлячись на те, як працюють інші, хочеться не відставати і продовжувати працювати над своїм проектом.
 • Є можливість оренди переговорної кімнати, в якій створені всі умови для проведення комфортних ділових бесід.
 • Відвідування офісу можливо цілодобово. Більшість БЦ працюють 24/7.

Ще в спільних робочих просторах створений приголомшливий симбіоз функціональності і дизайну. У таких приміщеннях хочеться залишатися якомога довше. До речі, є одна закономірність - чим вища конкуренція на ринку коворкінгу серед БЦ, тим якісні пропоновані офісні простори.

Мінуси оренди офісу в коворкінг

Доведеться витрачати гроші і час на дорогу. У цьому плані робота на дому (віддалено) більш вигідна і зручна. Якщо у вас машина, то уточніть наявність парковки в БЦ і вартість розміщення транспортного засобу. Якщо ж плануєте добиратися на громадському транспорті, то перевірте віддаленість зупинок від бізнес-центру. Ще мінуси коворкінгу:

 • швидка втома під час роботи через постійне руху людей навколо (це властиво не всім людям);
 • шум (ускладнює ведення телефонних переговорів);
 • чергу в переговорну кімнату (приватні бесіди з клієнтами або партнерами в порядку черги);

Також в коворкінг складно уникнути сторонніх очей. Тому краще вибирати робочі столи. Знаходяться подалі від центральної зони приміщення.

У чому переваги традиційних офісів в порівнянні з спільними робочими просторами?

Головне достоїнство - офіс ні з ким не треба ділити. Співробітник компанії не відчуває проблем з доступом до переговорної кімнати. Може з легкістю уникнути фонового шуму. Не має потреби в тому, щоб постійно ховати власні ідеї / розробки від сторонніх очей.
Ще одна перевага офісу - максимальна гарантія конфіденційності. Вона вкрай важлива, якщо головною цінністю компанії є інтелектуальна власність. Інші переваги офісу перед коворкінгом:

 • зручний контроль діяльності персоналу (дисципліна понад усе);
 • корпоративна згуртованість;
 • можливість установки власних правил використання робочого простору для співробітників.

Оренда офісу без посередника в бізнес центрі - це прерогатива компаній для яких важлива безпека даних. Якщо у вас виникають труднощі з орендою офісу або робочого місця в БЦ, зв'яжіться з нашою консалтинговою компанією. Ми допоможемо з пошуком і оформленням договору оренди.

Яким компаніям коворкінг не підходить? Специфіка бізнес-діяльності деяких компаній не дозволяє їм переходить на гнучку форму праці. Наприклад, банки. Хоча в Японії вже популяризується практика віддаленого обслуговування клієнтів. До нас вона дійде не скоро.

Також в коворкінг не потребують фірми, яким потрібно постійно спілкуватися з клієнтами на власні очі.

Таким чином, можна сказати, що коворкінг і офіс мають свої мінуси / плюси. Компанія повинна самостійно вирішити - що краще? Якщо зробити це не виходить, то потрібно порадитися з фахівцями. Якщо ж виникають труднощі з пошуком підходящих пропозицій оренди, то ви можете попросити допомоги у нашій консалтингової компанії.

Написати коментар
Місто
 
Район міста
 
Станція метро
 
Шукати за назвою БЦ
Клас об'єкта
Площа (м2)
Ціна $/m2
Скинути всі фільтри
Показати більше варіантів пошуку
Підпишіться на нові властивості, що відповідають цим параметрам.
повернутися
Заявка на відбір пропозицій
Надішліть нам свої побажання, і наші експерти підберуть для вас потрібний об’єкт.
Написать директору
Тут Ви можете написати директору.