Українська
Замовити зворотній дзвінок
info@a-office.com.ua
Напишите нам
Головна » Блог » Класифікація бізнес центрів та офісів
May
22

Класифікація бізнес центрів та офісів

Автор: Дубовик Анна - експерт з комерційної нерухомості

На вибір офісного приміщення впливають вимоги до рівня його комфорту. Для систематизації цих вимог фахівцями були розроблені стандарти, які стали основою для класифікації бізнес центрів. Розглянемо основні критерії причислення приміщення до того чи іншого класу.

Відмінні риси офісних приміщень різних класів

Категорію об'єкта нерухомості можна безпомилково визначити, якщо скористатися наступними критеріями оцінки:

  • Місцезнаходження будівлі. Цей критерій часто грає вирішальну роль.

  • Інфраструктура району. При оцінюванні локації розглядається наявність зручних транспортних розв'язок і станцій метро поблизу, відстань до банків, торгово-розважальних центрів і закладів громадського харчування.

  • Тип і вік будівлі. Є важливим критерієм експертної оцінки.

  • Технічний стан будівлі. При оцінюванні за цим параметром визначається технічний стан об'єкта, справність інженерних систем, зручність і функціональність каналів зв'язку.

  • Ергономіка і екологічність. Для сучасних компаній важливим фактором часто виступає зручність планування приміщення, використання екологічних будматеріалів та наявність комфортного мікроклімату.

  • Площа скління і вид з вікон. У бізнес центрах вищої категорії зазвичай пропонується безліч приміщень з панорамним видом з вікон.

  • Безпека і контроль доступу. Підхід до цього питання в бізнес центрах різного класу відрізняється.

  • Наявність місць для паркування. Високий статус приміщення передбачає наявність просторих паркінгів для орендарів і гостей.

Класифікація офісних приміщень і бізнес центрів

Розміщенний нижче короткий опис категорій об'єктів дозволить отримати уявлення про класи комерційної нерухомості.

Бізнес центри класу «А»

Нещодавно побудовані, розташовані в центрі міста, в районах з високою діловою активністю, бізнес центри класу «А» вважаються найбільш престижними. Мінімальна висота стель - 3,6 м. Повітря в приміщення надходить по централізованній вентиляційній системі, що забезпечує комфортний для роботи температурний режим. Управління будинком і система життєзабезпечення відповідає міжнародним стандартам. Служба безпеки здійснює серйозний контроль доступу в приміщення і на прилеглу територію. Обов'язковою є наявність власної парковки. У багатоповерхових будівлях часто встановлені високошвидкісні ліфти. Бізнес центри класу «А» в обов'язковому порядку мають у своєму розпорядженні кілька конференц-залів і мають рецепцію. Орендарі мають доступом до багатьох послуг, які можна отримати, не виходячи з офісу. У будівлі розміщуються ресторани і перукарні, спортивні клуби та банки. Орендні ставки рідко опускаються нижче 30 доларів. Як приклад можна привести Арену Сіті або Мандарин Плаза.

Офісні будівлі категорії «B»

Для бізнес центрів класу «В» допустимі деякі послаблення до вимог: будівля може мати не самий свіжий ремонт і відрізнятися неідеальним розташуванням. Також менш строгі вимоги пред'являються до рівня комфорту і інженерних систем. У ряді випадків спостерігається дефіцит місць для паркування. Такі комплекси як Grand Step і Eleven пропонують вільні площі вартістю від 15 доларів за квадратний метр.

Офіси класу «C»

Для бізнес-центрів в сегменті «С» класу допустима погана шумоізоляція, застарілі комунікації, не найвдаліше планування приміщень і не дуже розвинена навколишня інфраструктура. Серед пропозицій оренди офісної нерухомості класу «С» інтерес представляють варіанти Valmi і Инокс. Вартість оренди квадратного метра більшості об'єктів цього класу знаходиться в діапазоні від 6 до 12 доларів.

Написати коментар
Місто
 
Район міста
 
Станція метро
 
Шукати за назвою БЦ
Клас об'єкта
Площа (м2)
Ціна $/m2
Скинути всі фільтри
Показати більше варіантів пошуку
Підпишіться на нові властивості, що відповідають цим параметрам.
повернутися
Заявка на відбір пропозицій
Надішліть нам свої побажання, і наші експерти підберуть для вас потрібний об’єкт.
Написать директору
Тут Ви можете написати директору.